ХЛЕБ ЋЕ БИТИ ЛУКСУЗНА ХРАНА, АЛИ НЕ И У СРБИЈИ: Вучић о ценама намирница - "У Хрватској ће хлеб бити два евра, негде и до десет"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је о томе како ће тренутна ситуација у свету утицати на цене хране, а пре свега хлеба, у европским државама.
Пиксабеј
Како каже, инфлација је већа него што смо очекивали, али имамо стабилне и јаке финансије.
- Инфлација је већа него што смо очекивали. Имамо стабилне и јавне финансије. 1,2 И 3 јуна млади добијају још по 100 евра, то је важна подршка младим људима. Пензионерима смо исплатили 20.000. Хлеб је код нас 46 динара. Имате и скупље. У Хрватској ће ићи на два евра, негде ће ићи и до 10 и свуга ће то да скаче. Хлеб ће постати луксузна храна, али не и за Србију. И млеку је боља цена, уљу, најбоља цена у региону. Негде не можете ни да га купите. Шпанија, Италија, сад већ Грчка. Остају нам значајне количине за извоз и поред наше потрошње.
БОНУС ВИДЕО:
ПРЕДСЕДНИК ИСПУНИО ЖЕЉУ ДЕЧАКУ: Мали Лаза се упознао са Вучићем - жели да постане инжењер
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ВРЕДНИЈИ ЈЕ ЈЕДАН ЖИВОТ НЕГО 50.000 ГЛАСОВА" Вучић - "Молим људе да сачувамо мир"
27. 03. 2022. у 09:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (8)