ВЛАДА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: Рок за коришћење заменских ваучера продужен до краја 2022.
НА седници Владе Србије данас је донета одлука да се рок за коришћење заменских ваучера продужи на 31. децембар 2022. године.
Foto: V.N.
То је у саопштењу достављеном медијима навела министарка трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић и објаснила да је на седници усвојена Уредба о измени уредбе о понуди заменског путовања за туристичко путовање које је отказано или није реализовано услед пандемије.
- Новонастала ситуација, која је проузрокована пандемијом корона вируса, за последицу има масовна отказивања туристичких путовања, која су делимично или у целости уплаћена закључно са 15. мартом 2020. године, без обзира на период реализације. У интересу самих путника, а у циљу заштите актера туристичке привреде и опстанка бројних агенција и више хиљада радних места, ресорно Министарство за туризам предложило је доношење измене уредбе - рекла је Матић.
Истиче да је изменом предвиђено да заменска путовања, дефинисана наведеном уредбом, путник може искористити најкасније до 31. децембра 2022. године.
Матић је додала да уколико се путник одлучи за повраћај износа који је уплатио за нереализовано путовање или је отказано заменско путовање, привредно друштво, друго правно лице или предузетник, који је као организатор путовања продао туристичко путовање из члана 2. ове уредбе дужно је да изврши повраћај уплаћених средстава најкасније до 1. фебруара 2023. године.
Могућност издавања понуде на заменско путовање, под условима из ове уредбе односи се и на излете.
БОНУС ВИДЕО: НАША НАЈВЕЋА СНАГА СУ ЉУДИ: Обука јединица Речне флотиле код Шабачке тврђаве
Препоручујемо
КАДА ЈЕ ВРЕМЕ ЗА БЕЗБЕДНОСНИ УРЕЂАЈ: Пореска управа обавештава обвезнике фискализације
18. 11. 2021. у 13:32
РАЗГОВОРИ О ВИШЕ ТЕМА: Мали са шефом Делегације ЕУ Емануелом Жиофреом
17. 11. 2021. у 16:30
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)