ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: ММФ повећао прогнозу раста БДП-а наше земље

Биљана Ристивојевић

12. 10. 2021. у 15:35

МЕЂУНАРОДНИ монетарни фонд је повећао прогнозу раста бруто домаћег производа Србије за ову годину на 6,5 посто, односно за 0,5 процентних поена у односу на своју пројекцију из јула.

ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: ММФ повећао прогнозу раста БДП-а наше земље

ММФ

У новом, јесењем Извештају о светским економским изгледима, чије је представљање управо у току, ММФ предвиђа да ће раст Србије у идућој години износити 4,5 одсто, а у 2023. години 4,0 процента.

Дефицит текућег рачуна Србије ће, према прогнози ММФ-а, износити у овој години 4,1 посто, а у наредне две године ће се благо повећати на 4,4, односно на 4,6 одсто, респективно.

Фонд процењује да ће инфлација у текућој години износити у нашој земљи 3,0 процента, након чега ће се догодине спустити на 2,7 посто, док стопу незапослености види на нивоу од 8,4 посто у овој години, а у наредној очекује њен пад на 8,0 процената.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена