ПРЕДСЕДНИК: Привредни раст у првих шест месеци осам одсто
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је данас да је прва прогноза да је привредни раст Србије, у првих шест месеци, осам одсто, што је, констатовао је, фантастичан резултат.
Фото: Инстаграм
- Имали смо само минус 1 одсто раст прошле године, и зато је ово импресиван резултат. Можда неко има шест или седам одсто раста, али то су они који су имали минус 15 или минус 10 раста - објаснио је он.
Вучић је, након обиласка Инжењерског центра компаније ЗФ у Панчеву, одговарајући на питање новинара какви су економски параметри и да ли имамо довољно новца у буџету, као и колико овакве компаније доприносе расту, рекао да су компаније попут ЗФ „лек, спас и живот за Србију“.
- Што се тиче првих шест месеци дефицит је мањи од предвиђеног буџетом за милијарду евра. Срећан сам због 30 одсто те милијарде због увећаних прихода, али нисам задовољан због мање потрошених пара. Волео бих да смо имали још више уложеног у јавне инвестиције, јер би то подстакло даље привредни раст - указао је он.
Вучић је поновио да је ниво страних директних инвестиција у првих шест месеци 1,72 милијарди евра.
- Не заборавите да живимо у корона време, срећан и поносан сам на Србију што имамо такве резултате у ово време - подвукао је он.
Казао је да се сутра у 18:30 затвара трезор НБС, па ће тада знати податке за јул.
- Сутра иде уплата ПДВ-а, акција, и свега другог на основу чега можемо говорити о резултатима овог месеца - указао је Вучић.
Препоручујемо
ВУЧИЋ САОПШТИО: У првих шест месеци 1,72 милијарде евра страних директних инвестиција
14. 07. 2021. у 11:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)