ИЗ ДУБАИЈА НА ОДМОР У СРБИЈУ Наша земља међу популарнијим дестинацијама
МИ би код њих, а они код нас. Становници Уједињених Арапских Емирата овог лета највероватније ће се одлучити да одмор проведу у Источној Европи, а Србија и Босна и Херцеговина су у самом врху избора дестинација.
ФОТО: Д.Н.
Турска, Грузија и Јерменија су међу осталим фаворитима, извештава Gulfnews, најпосећенији портал вести у Уједињеним Арапским Емиратима.
- Када смо отворили Канцеларију ПКС, неколико месеци пре пандемије коронавируса, кренули смо са мисијом да на најбољи начин представимо Србију и њене трговинске, туристичке и инвестиционе потенцијале - каже Марко Селаковић, руководилац Канцеларије ПКС у Дубаију. - Учествовали смо у обнови авио-саобраћаја, привредном повезивању, успостављању коридора између Србије и УАЕ. Очигледно да смо у тој мисији били успешни.
Предности популарних источноевропских дестинација, међу којима је и Србија, јесу једноставан процес добијања визе и доступност различитих опција летова, указују представници туристичких агенција у Абу Дабију. Србија је прва земља у Европи са којом су УАЕ успоставили путнички коридор, што значи да путници више не морају да иду у карантин по доласку.
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)