ПРОСЕК 64.948 ДИНАРА: Плата у априлу 7,2 одсто већа него лане

Новости онлајн

25. 06. 2021. у 17:57

ПРОСЕЧНА априлска плата износила је 64.948 динара. У односу на исти месец лане, порасла је 7,2 одсто.

ПРОСЕК 64.948 ДИНАРА: Плата у априлу 7,2 одсто већа него лане

Фото Н. Скендерија

Медијална нето зарада за април износила је 49.230 динара, што значи да је половина запослених остварило зараду до наведеног износа, а преостали преко њега.

Највећи просек је међу запосленима у јавном сектору - 73.479 динара. Најмања примања имају радници чији је послодавац предузетник, па и сами предузетници - 33.811 динара.

У априлу, у односу на март, плата је највише скочила ангажованима на експлоатацији сирове нафте и природног гаса - 68,1 одсто. Највећи пад просечне плате имали су запослени у производњи основних фармацеутских производа - 32,9 одсто.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ СЕ ПОВРЕДИО, А У ДЕНВЕРУ - ХАОС! Амерички новинари бесни на управу Нагетса!