Уметник Марко Чадеж у галерији Штаб

Промо

05. 07. 2024. у 12:20

ОД 5. до 10. јула у галерији Штаб у Тржном центру Галерија биће постављена аудио-визуелна изложба “Футуроспектива”, где ће на великом видео-зиду бити представљено неколико радова.

Уметник Марко Чадеж у галерији Штаб

Фото: Бобан Ристић

Један од радова на овој изложби коју заједно реализују галерија “Монолог” и “Штаб” су и несвакидашњи видео-клипови председника Привредне коморе Србије Марка Чадежа које редовно објављује на Инстаграм налогу “Инстаномад”.

Чадеж се у животу бавио разним стварима, али ово је први његов излет у овакве уметничке воде. И сигурно има здравствену књижицу!
 

- Свако од нас може да изрази себе кроз ову врсту визуелне уметности. То не зависи од тога да ли сте уметник или не, већ од начина на који сами креирате своју реалност и колико успевате да је видите из много углова. Од самог физичког доживљаја, до тога како догађаји генерисани из ваше прошлости, вашег детињства, емотивног стања преживљавају ваше доживљаје. И зато ми је драго што имам прилику да покажем и неку своју конфузију у овом великом простору - каже Чадеж.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута