СНЕЖАНА САМА ОБРАЂУЈЕ 20 ХЕКТАРА У КНИЋУ, ИМА КРАВЕ, ОВЦЕ, АЛИ И СВИЊЕ: Представљамо кандидате за "Најдомаћина 2023"
СНЕЖАНА Милинковић обрађује скоро 20 хектара земље у Книћу, сама. У њеном домаћинству се гаје краве, овце, али и свиње. Осим музних крава, има и неколико јуница.
Фото: Приватна архива
Шумадија је позната по квалитетним пољопривредним производима, па не чуди што је велика потражња за месом и млеком. Конкретно, с фарме Милинковић даље у прераду иду млечни производи.
Снежана је такође међу кандидатима у избору за "Најдомаћина 2023".
У току је избор за најбољег пољопривредника Србије у пет категорија. Укупни наградни фонд износи 7.000.000 динара, док је главна награда за Најдомаћина Србије 2.000.000 динара! Категорије су сточарство, ратарство, воћарство, повртарство и органска производња, а пријаве се врше кликом на линк.
Сваког дана, представљаћемо кандидате на основу њихових пријава за учешће. Имаћете тако приику да их упознате кроз њихову "личну карту".
Фото: Приватна архива
*Газдинство: Ово домаћинство у власништву је Снежане Милинковић
*Место: Шумадија, Кнић
*Назив фарме: "Газдинство Снежана Милинковић"
*Делатност: Снежана се бави сточарством и млекарством. Има неколико 11 музних крава и седам јуница. Осим тога, у њеном гаџинству је 15 оваца, као и 15 свиња. Све то обрађује на својих 19 хектара земље.
*Даља прерада: Продаја млека
*Мреже:
Подсетимо, поред ваших пријава жири ће користити и јасно дефинисане критеријуме да издвоји 100 најбољих пољопривредних газдинстава у Србији, од којих ће након тога издвојити 11 најбољих.
Ако ваш породични посао или посао неко кога знате одговара наведеним критеријума позивамо вас да се пријавите кликом на овај линк.
Пројекат се организује уз подршку Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде и Привредне коморе Србије, а "Новости" ће као медијски партнер окупити најрелевантије стручњаке и званичнике агро сектора и спојити их са најбољих српским пољопривредницима.
Велико финале одржаће се у децембру 2023, а претходиће му низ регионалних догађаја који ће на локалном нивоу представити заједници најистакнутије пољопривреднике међу њима.
Препоручујемо
ЦРНО ЗЛАТО ОПЕТ У УСПОНУ: Цене нафте порасле након нових тензија на Блиском истоку
29. 12. 2025. у 22:04
СВАКИ ГРАМ ОТПАДА У ЕУ СЕ СТРОГО КОНТРОЛИШЕ: Шта то значи за Србију?
29. 12. 2025. у 15:52
ОД ВИЗУАЛИЗАЦИЈА ДО РЕАЛНОСТИ: Delta District у фази интензивне градње
29. 12. 2025. у 15:48
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.
29. 12. 2025. у 17:38
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)