ОВО ЈЕ БИЛА ТЕМА: Састанак министара Бранка Рузица и Весне Братиц

Lj.B.

13. 05. 2021. у 14:12

МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић и министарка просвете, науке, културе и спорта Црне Горе Весна Братић договорили су се да се направи свеобухватан предлог споразума о сарадњи два министарства.

ОВО ЈЕ БИЛА ТЕМА: Састанак министара Бранка Рузица и Весне Братиц

Фото: Министарство

Говорећи о заједничким пројектима, министар је нагласио да ће се наставити сарадња на пројектима као што су Еразмус плус и Хоризонт Европа, али и "на капиталном пројекту" за седам земаља Југоисточне Европе у коме Црна Гора заузима веома важно место.

Он је оценио да је тај пројекат научно технолошки искорак за цео регион.

- То је пројекат који се тиче објекта за туморску терапију и биомедицинска истраживања. Пројекат вредан скоро 250 милиона евра. Та тема је од великог значаја не само за ових седам земаља, него и за наше поље билатералне сарадње - казао је Ружић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена