БЕБА ОБОЛЕЛА ОД КОРОНЕ ПРЕБАЧЕНА У БЕОГРАД: Потребан јој је посебан апарат - има га само Тиршова
БЕБА стара само 10 дана, која је због цитокинске олује и короне развила симптоме као одрасла особа, пребачена је из Универзитетског клиничког центра у Крагујевцу, у Универзитетску дечију клинику у Тиршовој улици у Београду, речено је у УКЦ Крагујевац.
Фото: Н. Карлић/Депоситпхотос
Беба, која је одмах по рођењу стављена на респиратор и за чији живот су се од самог рођења борили лекари Одељења за неонатологију у Крагујевцу, пребачена је у Тиршову јер јој је потребан посебан апарат, који има само ова установа.
Дете је стигло на свет заражено корона вирусом. Заразила се још док је била код мајке у материци. У првим сатима је била добро, али је трећем сату добила температуру а убрзо је развила и све симптоме запаљења.
Стављена је и на респиратор.
(Телеграф)
Препоручујемо
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (3)