НОВЕ МЕРЕ СТУПИЛЕ НА СНАГУ: Од данас можете у кафић или ресторан, а ово су услови који морају да се поштују
НОВЕ мере које је предложио Кризни штаб важиће од данас, саопштено из Владе Србије.
Фото И. Маринковић
Једна од новина која је највише занимала грађане односи се на рад угоститељских објеката.
Најважније је да сви објекти и установе којима је рад дозвољен, имају јединствено дозвољено радно време од 6 часова ујутру до 22 часа.
- Угоститељским објектима са баштом од сутра је дозвољен рад искључиво на отвореном, уз поштовање свих епидемиолошких мера, које између осталог, подразумевају највише петоро људи за истим столом, уз обавезан размак од два метра између столова. Такође, забрањено је извођење сценско-музичког програма (жива музика у баштама). Кафићи и ресторани и даље могу вршити шалтерсу продају хране и пића (без обзира да ли имају или немају башту) док достава остаје дозвољена 24 сата дневно, десам дана у недељи - наведено је детаљно упутство у саопштењу Владе.
Још увек остају затворени тржни центри, као и кафићи и ресторани који немају баште, а о отварању тржних центара и евентуалним правилима под којим би они могли да почну са радом, како је најављено након последње седнице Кризног штаба, разговараће се у утотак.
Препоручујемо
ОПЕТ РАДЕ БАШТЕ КАФИЋА? Кризни штаб заседа данас, разматра и захтев да се поново отворе угоститељски објекти
24. 03. 2021. у 07:26 >> 07:27
ДЕТАЉАН СПИСАК МЕРА КОЈЕ ВАЖЕ ОД СУТРА: Ево шта се све од 6 ујутру мења у Србији
04. 04. 2021. у 18:28
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)