БРНАБИЋ О КОЛУ КОД СПОМЕНИКА СТЕФАНУ НЕМАЊИ: Не можете да хапсите људе који су се мирно окупили!

04. 04. 2021. у 11:01

ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић током гостовања у Јутарњем програму ТВ Прва рекла да антиваксери угрожавају националну безбедност.

БРНАБИЋ О КОЛУ КОД СПОМЕНИКА СТЕФАНУ НЕМАЊИ: Не можете да хапсите људе који су се мирно окупили!

Фото: Принтсцреен/Инстаграм

На питање како се одлучује ко угрпжава јавно здравље и како коментарише "корона коло" испред спомменика Стефану Немањи, одговара:

- Што се тиче кола код споменика Стефану Немањи - показали смо да нећемо никад људе хапсити и приводити за непријављене скупове уколико су они мирни. Имали смо у прошлости непријављене скупове који су трајали месецима. Не могу да користим своје субјективно виђење скупа - и ово је био непријављен скуп, мени је жао што се он одржао, али био је миран. Можемо да апелујемо да се то не дешава.

- Што се тиче антиваксера - угрожавају националну безбедност. Антиваксери на друштвеним мрежама угрожавају безбедност и животе људи, шире панику, лажне вести и због тога смо их привели. Мислим да је то била изузетно важна порука.

- Не можете да хапсите људе који су се мирно окупили - каже Брнабић.

Како даље наводи, од ових пет антиваксера који су приведени једна особа се вакцинисала, а истовремено шири лажне вести против вакцинације.

- Ви сте себе заштитили, а говорите како људи не треба да се вакцинишу. То је лицемерје, угрожавање туђих живота, док сте свој заштитили.

Каже да су наши људи "супер" и да је интересовање за вакцинацију велику, и упоредила ситуацију са градовима Европе где се одржавају велики протести и скупови против мера.

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

КОРАК ДАЉЕ У ПОСЛОВАЊУ: Fashion Company реализовала емисију корпоративних обвезница вредну 8,45 милијарди РСД