УВЕК СМО ИМАЛИ ВЕЛИКЕ ПОГЛАВАРЕ СПЦ: Председник о односу са покојним патријархом Иринејем и завршетку Храма Светог Саве
ГОСТУЈУЋИ код Марића у емисији “Ћирилица”, председник Србије Александар Вучић поменуо је и патријарха Иринеја, који је преминуо прошле године од последица вируса корона.
Фото: П. Милошевић
Он је казао да је патријарх Иринеј желео да га заштити и да је увек од Руса тражио више пара за храм него од наше државе.
- Мислим да ме је посебно поштовао на неки начин. Желео сам да завршимо Храм Светог Саве. Питао сам га једном зашто не завршимо Храм Светог Саве. И он каже да Србија нема довољно пара. Хтео је Путина да пита. И када смо исплатили десет милиона, он више није хтео да тражи, а ја сам рекао да ћемо дати док се не заврши све. Он је био велики човек - рекао је Вучић.
С тим у вези је Вучић констатовао да је Србија имала божију промисао са избором патријарха, како Павла, Иринеја, тако и сада са Порфиријем.
Он је истакао је вечерас да је Србија озбиљним реформама, радом, успела да обезбеди средства којима је завршила храм Светог Саве, подигла споменик Стефану Немањи.
Вучић је додао и да је љут када је видео да људи, који код нас треба да граде, не могу да добију радне визе.
- Уместо да издамо визе у року од 24 сата, не разумем да мораму да чекају десетак и више дана. Некога баш брига за то што се гради и кажу шта ће нама сада ти Турци, Кинези... Та бирократија ме не занима, не подносим је - рекао је он.
Препоручујемо
ИРАН ПОКРЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Ракете падају на Дубаи, погођен аеродром у Кувајту (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 18:17
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (13)