НА СПОМЕНИК СТРАДАЛИМА ПОЛОЖЕНО ЦВЕЋЕ: Обележена годишњица почетка НАТО агресије у Лесковцу
ПОЛАГАЊЕ венаца и цвећа на споменик палим борцима у Лесковцу су обележене двадесетдве године од почетка НАТО агресије на Србију односно на тадашњу Савезну Републику Југославију.
Фото: ГУ Лесковац
- Лесковац је претрпео бројне жртве. Године пролазе, али наше сећање на те несрећне дане никада неће проћи. Пре две године смо подигли овај споменик посвећен страдалима у периоду од 1990. до 1999. године. То је била наша обавеза према онима који су дали највредније– своје животе. Дуг према њима је ненаплатив и вечан и ми ћемо их се увек сећати. Нека им је вечна слава и хвала – истакла је Ана Јанковић Стојановић, заменица градоначелника Лесковца која је са Оливером Антанасијевићем, замеником председника Скуштине града одала пошту жртвама НАТО агресије.
Поред представника локалне самоуправе венце су на спомен обележје положили представници СУБНОР-а и Организације бораца ветерана рата 1991-1999. према чијим подацима је Лесковац имао више од 12.500 учесника рата 1999. године. У тој борби је 50 бораца из овог града изгубило живот.
- С поносом можемо рећи да смо град хероја који су своје животе дали за слободу Србије и због тога генерације које долазе не смеју да их забораве, јер њихове жртве нису узалудне – поручио је Душан Николић, председник ове организације ветерана са седиштем у Лесковцу.
Препоручујемо
УБИЈАНИ НАЈНЕВИНИЈИ МЕЂУ НАМА: Шабачки напредњаци о годишњици НАТО агресије
24. 03. 2021. у 12:24
СЕЋАЊЕ НА БРАНИОЦЕ ОТАЏБИНЕ: У Краљеву обележена двадесетдруга годишњица НАТО агресије
24. 03. 2021. у 11:55
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)