ПОЧЕЛА ВАКЦИНАЦИЈА ЧЕТВРТОМ ВАКЦИНОМ! У Белекспоцентру од данас можете примити и "АстраЗенеку"
НА пункту за вакцинацију у "Белекспоцентру" у Београду данас је почела имунизација вакцином" АстраЗенека" која је пре два дана стигла у Србију, изјавио је председник Скупштине града Никола Никодијевић.
Фото: М. Анђела
Вакцине "АстраЗенека" су у понедељак послате у све општине, тако да грађани сада имају могућност да бирају да ли желе да се вакцинишу вакцинама "Фајзер-Бионтек", "Спутњик V", "Синофарм" или "АстраЗенека".
- Србија је једна од ретких земаља са четири различите вакцине. Одговорном политиком коју воде председник Алексаднар Вучић и Влада омогућили смо луксуз које друге земље немају - рекао је Никодијевић за Танјуг.
У Србији је, према последњим подацима Владе, извршено 1.263.111 вакцинација против вируса корона, а 451.658 грађана добило је другу вакцину.
Само у Београду до сада је први дозу вакцине примило више од 240.000 грађана, а око 129.000 и другу, рекао је Никодијевић.
- Одзив грађана је веома добар и имунизација иде у добром смеру. Почели смо од Сајма, где је након три недеље почела ревакцинација, а у Белекспоцентру почиње следеће недеље - рекао је Никодијевић.
Цепива "АстраЗенека", 150.000 доза, стигле су у Србију у недељу, јуче ујутру стигло је и 50.000 доза руског "Спутњика V", а затим и 46.800 вакцина "Фајзер-Бионтек".
Никодијевић је додао да вакцине у Србију стижу сваке седмице, у великим количинама, тако да ће сви који се буду пријавили за имунизацију на порталу еУправа добити термин за вакцинацију.
Препоручујемо
КАД ЈЕ ПРАВО ВРЕМЕ ЗА КОНТРОЛУ АНТИТЕЛА? После кинеске вакцине треба мало сачекати
24. 02. 2021. у 10:04
НОВА СЕДНИЦА КРИЗНОГ ШТАБА У ПЕТАК: Доктор Кон највио - "Разматраћемо мере за викенд"
24. 02. 2021. у 09:21
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)