ИМУНИТЕТ НА КОРОНУ ЗАВИСИ ОД ДУЖИНЕ ПРЕЛЕЖАНЕ БОЛЕСТИ: Стучњак открио да ли су заштићени и они који нису имали симптоме
ДИРЕКТОР Института за јавно здравље Војводине Владимир Петровић каже да још нема података о томе колико траје имунитет оних који су два пута прележали корона вирус и додаје да дужина тајања имунитета зависи од дужине прележане болести.
Фото: Принтскрин РТС
- И даље немамо довољно података, јер је и даље јако мало пацијената који су други пут оболели. Оно што смо ми детектовали Војводини је да на 1.000 пацијената двоје оболи поново... Дужина трајања имунитета зависи од дужине прележане болести. Што је болест била тежа, имунитет траје дуже, годину дана и више- рекао је Петровић.
Како је додао, код оних који су само имали позитиван тест, без симптома, имунитет траје до 60 дана, док код оних који су имали блажи облик болести, а то је, како је навео, 90 одсто регистрованих слуцајева, "код њих, проверено имунитет траје дуже од шест месеци".
- Када говоримо о вакцинама, то ће се тек процењивати. За сада је мерено само код Фајзерове вакцине и то за првих шест месеци јер је толико прошло од оних првих који су је примили и код њих је имунитет и даље присутан- поручио је Петровић.
Препоручујемо
ВЕЛИКО ИНТРЕСОВАЊЕ ЗА МАСОВНУ ИМУНИЗАЦИЈУ У СОМБОРУ: Вакцинисано преко 3700 људи
28. 01. 2021. у 18:11
ВАКЦИНАЦИЈА У ПАРАЋИНУ: Од данас у Спортском центру "7. јул" у функцији и трећи пункт
28. 01. 2021. у 15:33
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)