СРЕЋНО ЗВЕЗДАНИ ДЕЧАЧЕ: Мали Оливер примљен у болницу у Будимпешти
ЈЕДНОГОДИШЊИ Оливер Пал Гајоди из Бајмока код Суботице, који болује од спиналне мишићне атрофије, примљен је данас у Дечију болницу "Бетешда" у Будимпешти, потврдила је његова мајка Тимеа Гајоди.
Фото: Принтскрин
Оливер ће у наредне три седмице проћи детаљне лекарске прегледе и бити припремљен за генску терапију скупоцјеним леком "золгенсма", регистрованим и одобреним у САД.
Тимеа Гајоди је у изјави за РТС још једном је захвалила свим појединцима и хуманитарним организацијама, компанијама из целе Србије који су донирали средства за лечење малог Оливера.
Спинална мишићна атрофија је прогресивна болест која напада мишиће и брзо се губе основне животне функције као што су ходање, варење, гутање и дисање.
За ефикасну појединачну терапију потребно је издвојити око 2,3 милиона долара, а средства за лечење малог Оливера прикупљена су после вишемесечне хуманитарне акције у Србији и Мађарској. Акције су организоване и у Републици Српској.
Грађани Србије су посредством Фондације "Буди хуман" послали готово 500.000 СМС порука за лечење дечака.
Препоручујемо
СРБИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Лана Јовановић примила чувени лек, породица одахнула (ФОТО)
28. 12. 2020. у 22:42
АКЦИЈА ХУМАНИХ МУЗИЧАРА: Зарадили 1,3 милиона динара за лечење тешко болесне деце
01. 01. 2021. у 09:56
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)