ОБИЛНЕ ПАДАВИНЕ У ПИРОТСКОМ КРАЈУ: Градоначелник о тренутној ситуацији у поплављеним подручјима

ПОСЛЕДЊА два дана у пиротском крају пало је 80 литара кише по метру квадратном.

ОБИЛНЕ ПАДАВИНЕ У ПИРОТСКОМ КРАЈУ: Градоначелник о тренутној ситуацији у поплављеним подручјима

Фото: В.Ћ.

Тим падавинама треба додати снег који је такође непрекидно падао о одмах се топио и то је узроковало поплаве у делу насеља Рогоз, Присјанском насељу и појединим селима.

Уз констатацију да је ово историјски максимум падавина, већи чак од 2007. године, градоначелник Владан Басић рекао је да се сваки динар последњих година уложен у заштиту града од поплава вишеструко исплатио и да ће се са праксом заштите од поплава  наставити.


Поплаве нижих просторија у кућама десила су се ван заштићеног окручја односно канала Рогоз који смо изградили. Екипе су на терену и надам се да ће брло брзо све бити санирано јер је водостај почео да пада. Обилне падавине замутиле су и извориште Крушац, али је  испитна станица у Бериловцу у потпуности испунила очекивања, тако да је вода у граду  исправна за пиће односно бистра. Да нисмо протеклих година изградили ту испитну станицу град би без пијаће воде био бар 15 дана-казао је градоначелник Пирота.

За сада нема процена о материјалним штетама које су несумњиво велике, али на сви срећу нема ни повређених који су се протекле ноћи супротставили бујици.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!