„У ТОМЕ СМО СВИ ЈЕДИНСТВЕНИ“ Др Тиодоровић о полицијском часу и ванредном стању
ЧЛАН Кризног штаба епидемиолог др Бранислав Тиодоровић изјавио је данас да нема потребе за полицијским часом, нити за ванредним стањем.
Фото: Танјуг/Димитрије Николић
-Не видим потребу, и мислим да смо у томе сви јединствени, медицински део Кризног штаба и цео Штаб, за полицијским ограничењима кретања и за ванредним стањем - одговорио је Тиодоровић након седнице Штаба на питање да ли се, с обзиром на тешку ситуацију, може очекивати додатно пооштравање мера.
Нема, истиче, потребе да се уводи ванредно стање, додајући да је сигуран да га, ако се сви понашамо одговорно, ни у перспективи нећемо имати на видику.
-После мера које смо већ увели, и оног што су показале, погледајте Београд и друге градове увече и видећете да то ипак утиче, да је већина људи свесна опасности и ризика, ако се мере не примењују. То је нада која нам отвара перспективу да можемо да се изборимо са овом тешком епидемијом - рекао је Тиодоровић.
Напоменуо је да је веома важно да издржимо ову и следећу недељу, јер после 4. и 5. децембра можмео очекивати да дође до заравњења криве и могућег смиривања стања у току децембра.
-Све што смо планирали за празнике, Божић, Нову годину.. може се све лепо догодити у породици. Морамо да размишљамо колико ризикујемо. Лепо је бити на Копаонику, Златибору, у иностранству, али није тренутак за то - рекао је Тиодоровић.
Додао је да је ситуација тешка, у Београду и великим градовима, с обзиром да су болнице препуне, не само због капацитета, већ и због кадра, за који је питање да ли ће можда моћи да издржи.
Са доласком вакцине имаћемо много бољу ситуацију, навео је др Тиодоровић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)