ДУХОВНИК ПАТРИЈАРХА ИРИНЕЈА: Добар је био, добар... Никада му нисам дао епитимију

В.Ђ.

20. 11. 2020. у 12:49

- КАДА ће се одржати сахрана?

ДУХОВНИК ПАТРИЈАРХА ИРИНЕЈА: Добар је био, добар... Никада му нисам дао епитимију

Фото В. Н.

Овако, наизглед мирним тоном, питао нас је архимандрит Дионисије (88), настојатељ православног манастира посвећеног Светом Ариђакохну Стефану, у селу Липовац, код Алексинца, који је последњих 30 година био духовник блаженопочившег патријарха Иринеја. Није знао да се његово духовно чедо упокојило.

- Добар је био, добар – причао нам је о упокојеном патријарху. – Ја сам му био духовник и док је, као епископ Иринеј, био на челу Епархије Нишке. Потом је, и када је постао патријарх СПЦ, када би му год обавезе дозвољавале, долазио код мене на исповест и по духовни савет.

Архимандит Дионисије каже да је блаженопоћивши патријарх био ’’добро духовно чедо’’.

- Слушао ме је, као свог духовника – не оставља дилему настојатељ женског манастира посвећеног Светом Стефану.

– Никада, колико сам му био духовник, му нисам дао епитимију.

Архимандит Дионисије нам је дао благослов да објавимо текст. На крају разговора, који је трајао кратко, поново нас је, тихим гласом, питао:

- Када ће се одржати сахрана?
                                                                                                                                   

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

Меридиан Фондација и КК Црвена Звезда Меридианбет обрадовали малишане у Дому Моше Пијаде