ДРАМАТИЧАН СКОК Др Милошевић: За 24 сата на Инфективној 179 прегледа

КЛИНИКА за инфективне и тропске болести Клиничког центра Србије у Београду обавила је у последња 24 сата 179 ковид прегледа, 10 пацијената је примљено на лечење, док је у друге установе у ковид систему упућено 30 болесника, рекла је данас заменица директора Ивана Милошевић.

ДРАМАТИЧАН СКОК Др Милошевић: За 24 сата на Инфективној 179 прегледа

Фото: Игор Маринковић

Она је навела да је капацитет Инфективне клинике, због реконструкције зграде, 97 постеља, да је тренутно хоспитализовано 78 болесника, девет пацијената је на респираторима, од којих је осам интубирано, а један је на неинвазивној вентилацији.

-То је драматичан скок, у последњих десет дана имали смо 30, 50, 70, 90 и онда последња два дана овако високе цифре прегледа болесника-рекла је Милошевић на конференцији за новинаре после састанка директора болница са председником Србије Александром Вучићем.

Вучић је додао да му је и раније директор Инфективне клинике Горан Стевановић говорио да су лекари те установе у проблему када имају више од 100 прегледа дневно.

Подсетио је и да Инфективна клиника није реновирана од седамдесетих година прошлог века и приметио да је, стицајем околности, убрзо након почетка реконструкције, дошло до епидемије корона вируса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

СИРСКИ ЈЕ ПРОШЛОСТ, КО ЈЕ НОВИ УКРАЈИНСКИ КОМАНДАНТ: Војска и народ га воле, истакао се у борбама, а повукао након трагедије