БУЛЕВАР ЗА ЛЕПШИ ГРАД: Радови у Улици Вука Караџића у Горњем Милановцу

22. 10. 2020. у 15:46 >> 15:47

РАДОВИ у Улици Вука Караџића улазе у завршну фазу.

БУЛЕВАР ЗА ЛЕПШИ ГРАД: Радови у Улици Вука Караџића у Горњем Милановцу

В. И.

У току је постављање завршног слоја асфалта, након чега следи саобраћајна сигнализација и уградња расвете.

Ово је у четвртак казао Дејан Ковачевић, председник општине Горњи Милановац, који је обишао је градилиште и изразио задовољство због динамике и квалитета радова.

- Овакав један булевар је недостајао Горњем Милановцу – рекао је Ковачевић, истакавши да је сада створена и могућност изградње нових пословних објеката.

- Плацеви који су у општинском власништву наћи ће се на тржишту, а на деловима који су у приватној својини  биће омогућена градња, што је до сада, генералним урбанистичким планом било забрањено. Изградњом ове улице улепшан је део града, али и створена је једна нова економска димензија, што и јесте циљ општине Горњи Милановац, да стварамо предуслове за што бржи напредак општине у наредном периоду - каже Ковачевић.

В. И.

 

Пре пуштања улице у функцију неопходно је завршити саобраћајну сигнализацију, осветљење које је предвиђено пројектом, али и зелени појас који ће оплеменити зону око улице.

Планирано је да сви радови буду завршени и улица отворена за саобраћај за седам дана.

У наредних двадесетак дана биће завршен и паркинг, непосредно уз саобраћајницу, иза Максија, који ће бити капацитета 42 паркинг места.

Вредност радова на деоници  Улице Вука Караџића дужине 212,26 метара, на потезу од раскрснице са Улицом хероја Дражевића до раскрснице са Железничком улицом износи око 33 милиона динара, а извођач је предузеће Свин из Горњег Милановца.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

Такси у Београду пред изазовом модернизације