АЛЕКСИ ЈЕ ПОТРЕБНА АБ КРВНА ГРУПА: Помозимо питомцу Војне академије и победнику пливања за часни крст

Новости онлине

19. 10. 2020. у 10:30

МЛАДИ Алекса Драгаш из Зрењанина пре око три године победио је у пливању за часни крст, а сад се бори за живот и треба му наша помоћ.

АЛЕКСИ ЈЕ ПОТРЕБНА АБ КРВНА ГРУПА: Помозимо питомцу Војне академије и победнику пливања за часни крст

Фото: Министарство одбране

Овом храбром момку потребна је крв. Младић болује од рака, који је метастазирао и у критичном је стању. Алекса има ретку крвну групу, АБ негативну.

И моле се сви, који могу да дају крв да помогну младом човеку. 

Сви који су спремни да помогну овом младићу, на тај начин што ће дати крв - група АБ негативна, која је веома ретка, следеће недеље треба да се пријаве трансфузиологији Војномедицинске академије (ВМА).

Тамо морају да нагласе да желе да дају крв за Алексу Драгаша, којем је она неопходна у наставку лечења. Централа ВМА: 011 266 1122

Помозимо Алекси да победи и у овој најважнијој дисциплини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ИСТОРИЈСКА ОДЛУКА! Мечеви имају ЧЕТВРТИНЕ на Светском првенству у фудбалу у Америци, Канади и Мексику!