НОВИ НЕСПОРАЗУМИ НА ФИЛОЛОШКОМ ФАКУЛТЕТУ ОКО ВАЖНОГ ДОКУМЕНТА: Управа тврди да је Статут на доради, група професора да је - усвојен
НАКОН што је Научно-наставно веће Филолошког факултета усвојило Статут ове високошколске установе и послало га Савету факултета на усвање, дошло је до новог неспоразума између деканског колегијума и груе професора која оспорава управу око тога - да ли је статут усвојен.
Фото: Н. Скендерија
И док декански колегијум наводи да је савет факултета вратио овај документ на дораду Статутарној комисији, група професора тврди да је Савет усвојио Статут.
- На електронској седници Савета, учествовао је 21 професор, њих 14 је гласало за усвајање овог документа, три су била протов и четири уздржана - кажу ови професори.
Истовремено, декански колегијум саопштава де ј Статут враћен надораду на дораду због бројних пропуста у изради, те да ће дорађени и исправљени текст убрзо у форми нацрта поново наћи пред члановима Научно-наставног већа.
У саопштењу се наводи да је Савет оценио да је потребно да се текст Статута врати на дораду како би се усвојиле примедбе које је Министарство просвете дало на назив и овлашћења комисије која спроводи техничке послове око избора челника Факултета.
- Треба усвојити измене и како би се брисао део члана Статута који дискриминише чланове Савета које именује оснивач и применио исти принцип код кворума и потребног броја гласова у погледу избора чланова Савета и чланова других радних тела Факултета у складу са начелним правним ставом Одбора за статутарна питања Универзитета - навео је декански колегијум.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)