У ЕГИПАТ МОЖЕТЕ БЕЗ ПЦР ТЕСТА: Ево зашто домаће агенције то никако не саветују
ЕГИПАТ ће од сутра увести обавезан ПЦР тест за улазак у ту земљу, који не сме бити старији од 48 сати. Нажалост, због чињенице да Египат уводи тестове многи чартери према Хургади и Шарм ел Шеику се укидају, а одлазак ће бити могућ преко авио-компаније АирЦаиро.
Фото:
Ипак, једна закчољица постоји - путник из Србије може кренути без ПЦР теста, али ће онда морати да плати обавезан тест који кошта 25 евра на аеродрому дестинацији на коју стиже.
Из једне водеће београдске агенције, тако нешто се никако не препоручује путницима, будући да у случају позитивног исхода теста морају бити у хотелском карантину, преноси Телеграф.рс.
У Хургади конкретно, 50 одсто хотела мора бити ослобођено за потенцијални карантин, а само преосталих 50 одсто се користи за потребе гостију.
Стога упркос могућности да се тест уради јефтиније на самој дестинацији, препорука је да се он обави у Србији како не би дошло до неочекиваних изненађења.
Такође, треба узети у обзир и чињеницу да су египатски аеродроми помало хаотични, као и да се слабије можете споразумети са запосленима који нису баш вешти у енглеском.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)