СРПСКЕ КОЛЕГЕ СУ НАС ОДУШЕВИЛЕ: Италијански лекар Вито Прокачи о боравку у нашој земљи
Српски лекари одушевили су нас професионалношћу, посвећености професији и колегијалношћу којом су нас дочекали, изјавио је шеф одељења за хитну медицину Поликлинике у Барију Вито Прокачи, по повратку из Србије где је боравио са групом италијанских лекара.
Фото П. Милошевић
"Лекарски тим имао је сјајан успех у Србији. Министар здравља Србије (Златибор Лончар) лично нам је захвалио на обављеном послу", изјавио је Прокачи, а пренео је портал Дабитонто, његовог родног града Битонто у региону Пуља, на југу Италије.
Мисија у Србији је испуњена за шефа одељења за хитну медицину Поликлинике у Барију, који је посетио Србију са тимом италијанских лекара како би пренели српским колегама искуство у борби против ковида-19.
Како је рекао, италијански лекари посетили су и разговарали са српским колегама из болница у Београду, Нишу, Новом Саду и Крагујевцу, примењивали своје технике директно на ковид пацијентима и организовали радионице.
"Одушевили су нас изузетном научном припремом и организационим вештинама, као и љубављу према властитој, иако тешкој, професији, ентузијазмом и топлином којом су нас дочекали", рекао је Прокачи.
Према његовим речима, "српски лекари су предивни људи", који су показали другу страну тог дела Европе, као "колевке солидарности и научне и културне сарадње, а не као место сукоба, рата и неразумевања".
Тим лекара из различитих делова Италије стигао је специјалним летом 2. августа у Србију у двонедељну посету.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)