ДР РИСТИЋ: Кардиоваскуларне болести важан фактор ризика
ПРОФ. др Арсен Ристић, кардиолог Клиничког центра Србије, изјавио је да су кардиоваскуларне болести важан фактор ризика за исходе у лечењу корона вируса.
Foto: Д. Миловановић
"Оно што се може лечити су запаљенске болести срчаног мишића, када сам вирус захвати срчани мишић. Какву год да се имали болест раније, миокардитс који долази са ковидом ће то погоршати", рекао је за РТС Ристић.
Према његовим речима, у овој болести је много тога индивидуално и много тога се још не зна.
Препоручујемо
КОН О ПРОПИСАНИМ ПРАВИЛИМА: Док људи не виде неког свог оболелог, не поштују се мере
28. 07. 2020. у 23:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ПРВИ ПУТ ОТВОРЕН СТАЉИНОВ ТРЕЗОР Нашли су право благо - део заплењен Романовима: "Осећам се као Индијана Џоунс који отвара пећину"
"НЕМА много ствари које су још увек историјски тренуци у овом тренутку. А ово би могао бити један од њих."
30. 05. 2026. у 13:45 >> 13:45
Коментари (0)