ЧАСОВИ И У ШКОЛИ И ПРЕД ТЕЛЕВИЗОРОМ: Школе се спремају да се од септембра прилагоде комбинованом моделу наставе
НАЈАВА министра просвете Младена Шаречевића да ће ђаци од јесени ићи у школу по комбинованом моделу - три недеље наставе у школи, једна код куће уз онлајн часове - обрадовала је родитеље, децу, али и директоре школа.
Фото Д. Миловановић
- Основци од првог до четвртог разреда ипак би требало да иду у школу од септембра, и то или све време или по моделу - три недеље школа, једна недеља онлајн настава. С друге стране, ученици од петог до осмог разреда, као и средњошколци, ићи ће две недеље у школу, а две недеље пратити наставу на даљину - рекао је министар Шарчевић уз напомену да немају све школе исте капацитете и не може се у свим школама примењивати исти модел.
- У нашој школи могуће је организовати рад у две смене. Старија деца могла би да иду пре подне, млађа после подне. Унутар школе имамо 43 просторије и ђаци се могу распоредити и радити по групама које не би биле велике. Радни дани да буду резервисани за основне предмете, а часови из вештина (физичко, ликовно и музичко) да се одвијају ван школе, када то временске прилике дозвољавају или суботом како би се избегло велико груписање деце. Такође, велики одмор не би требало да буде у исто време за све ученике - каже нам
У ШКОЛУ С МАСКАМА
МИНИСТАР Шарчевић је рекао и да ће деца носити маске уколико то буде препорука струке. Он је оценио да ће класични тип школе, који је важио до епидемије вируса корона, бити могућ тек када буде скроз безбедно, а то ће се највероватније десити, како каже, тек кад будемо добили вакцину.
Рада Ракочевић, директорка ОШ "Бора Станковић", наглашавајући да су ово предлози и могућности како би се настава што је могуће више нормализовала.
Наша саговорница сматра да онлајн настава и часови чије је снимање у току могу да буду додатна подршка учењу у школи, али да је врло важно да се ученици врате на наставу, да школа живи, а не да буде затворена, а да је одговорност и на родитељима да објасне деци колико је важно да поштују мере здравствене заштите.
И родитељи се надају да ће деца од септембра нормално кренути у школу или да ће бити примењиван комбиновани модел. Како истичу, све је боље од тога да све време проводе пред телевизором. Велики проблем представља и чување млађе деце, јер родитељи који раде немају коме да их повере на чување, а малишани у нижим разредима сами не могу да прате онлајн наставу код куће, па им је подршка неопходна.
Препоручујемо
ПРОНАЂЕНО ТЕЛО НЕМАЊЕ КОЈИ ЈЕ НЕСТАО У КРАГУЈЕВЦУ: Полиција обавља увиђај
16. 06. 2026. у 17:00
ВРЕМЕНСКИ РОЛЕРКОСТЕР: Пљускови са грмљавином данас и сутра очекује ове делове Србије
16. 06. 2026. у 15:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)