У ОВА ТРИ ГРАДА ТЕМПЕРАТУРА ПАЛА НА -17: РХМЗ ниже упозорења - Овакву зиму дуго нисмо видели

Ана Ђокић

09. 01. 2026. у 07:41

У СРБИЈИ је, како је и најављивано, освануло најхладније јутро од почетка зиме, а овакву хладноћу са снегом и ледом млађе генерације тешко да памте.

У ОВА ТРИ ГРАДА ТЕМПЕРАТУРА ПАЛА НА -17: РХМЗ ниже упозорења - Овакву зиму дуго нисмо видели

Фото З. Грумић

Према најновијим подацима Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ) са метеоролошких станица у Србији, најнижа температура измерена је у Сјеници и Смедеревској Паланци и износи минус 17 степени Целзијуса, док је субјективни осећај хладноће у Сјеници минус 20, а највиша температура у Србији регистрована је у Неготину - три степена испод нуле.

У унутрашњости и на планинама јутрос су забележени јаки мразеви, посебно на Копаонику, где је измерено минус 11, а субјективни осећај је минус 19, навео је РХМЗ, према подацима у 7.00 часова.

Мимо упозорења, за данас се генерално прогнозира јутро мало до умерено облачно и веома хладно са умереним и јаким мразем, а током дана мало топлије.

Ујутру и пре подне на северу и западу, а током дана и у осталим крајевима очекује се ново наоблачење које ће после подне условити мешовите падавине, снег и кишу која ће се најпре у Војводини, западној и југозападној Србији, а увече и током ноћи и на истоку земље местимично ледити при тлу.

На југоистоку, у Неготинској крајини, јутарња температура је виша - око минус три до минус четири степена. На југу и југоистоку Србије јутрос је претежно ведро док је у осталим деловима земље претежно облачно, а у неким областима је присутна сумаглица - у Смедеревској Паланци, има и магле - у Краљеву, а забележена је и снежна мећава на Црном Врху.

Ветар слаб и умерен, јужни и југоисточни. Највиша температура од -1 до 4 степена Целзијуса.

Упозорење на ледену кишу!

Током дана ново наоблачење са запада које ће после подне условити мешовите падавине, снег и кишу која ће се најпре у Војводини, западној и југозападној Србији, као и на ширем подручју Београда, а увече и током ноћи и на истоку земље местимично ледити при тлу.

Опрез се саветује свим учесницима у саобраћају због снега и поледице.

Време наредних дана

За дане викенда и у понедељак очекује се облачно и хладно време са снегом, уз више падавина јужније од Саве и Дунава где се очекује повећање висине снежног покривача од око 5 цм у нижим пределима до око 20цм у брдско планинским пределима југозападне, јужне и југоисточне Србије.

У уторак јутро хладно са умереним и јаким мразем, а током дана претежно облачно у већини места углавном суво време са највишом дневном температуром испод 0° степени Целзијуса (ледени дан), док се тек понегде очекује слаб снег.

Од среде мањи пораст температуре али ће се задржати претежно облачно време, док ће слабе падавине бити ретка и локална појава.

БОНУС ВИДЕО:

Београд и даље окован снегом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (0)

Када се покојнику даје 7, 40 дана, 6 месеци и година?