ВОЗАЧ ЗБРИНУТ У БОЛНИЦИ, ИДЕНТИФИКОВАНА ДВА НАПАДАЧА: Ово се детаљи напада на српске туристе у Грчкоj

В.Н.

21. 08. 2025. у 12:11

АУТОБУС који је превозио 38 српских туриста нападнут је каменицама синоћ на ауто-путу Егнатија, у близини излаза за стари државни пут Солун-Верија у Грчкој.

ВОЗАЧ ЗБРИНУТ У БОЛНИЦИ, ИДЕНТИФИКОВАНА ДВА НАПАДАЧА: Ово се детаљи напада на српске туристе у Грчкоj

Foto: Shutterstock

Инцидент се догодио око 21.30, док су се српски држављани враћали са летовања у Халкидикију.

Према информацијама из грчке полиције, непозната лица, за која се сумња да су малолетници, чекала су аутобус на надвожњаку и каменицама гађала возило у покрету. Од силине удара поломљена су стакла, а делови стакла расули су се по путницима.

Троје људи је задобило повреде. Један од возача аутобуса је најтеже страдао – поломљено стакло га је посекло по глави, због чега је пребачен у Универзитетску болницу АХЕПА у Солуну, где му је указана медицинска помоћ. Двоје путника је лакше повређено, али нису захтевали болничко лечење. Већина туриста, иако у шоку, наставила је пут.

Грчка полиција одмах је изашла на лице места и покренула истрагу. Двоје младих особа је идентификовано и приведено, али није било правног основа за њихово задржавање. Полиција наставља потрагу за још неким нападачима и утврђује мотив. Засад није званично саопштено да ли је у питању хулигански испад или напад са намером, пише Политика.

Инцидент је изазвао велику пажњу јер се догодио усред туристичке сезоне, на једном од најфреквентнијих путева ка грчком приморју. Туристичке агенције из Србије и региона за сада нису званично реаговале, али се очекују додатне мере обезбеђења и већа контрола на критичним деоницама ауто-пута.
(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци