БРУЦОШИ ПРЕДАЈУ ПРИЈАВЕ ДО 15. ОКТОБРА: Расписан конкурс за смештај у студентске домове

Бранка Борисављевић

13. 08. 2025. у 11:47

МИНИСТАРСТВО просвете расписало је конкурс за смештај у студентске домове у којима има 17.255 места. Више од половине, односно 9.258 "резервисано" је за студенте Универзитета у Београду. Како је предвиђено календаром, подношење докумената за бруцоше је од 1. до 15. октобра, док ће студенти виших година студија моћи да конкуришу од 16. октобра до 5. децембра.

БРУЦОШИ ПРЕДАЈУ ПРИЈАВЕ ДО 15. ОКТОБРА: Расписан конкурс за смештај у студентске домове

Фото З. Јовановић

После Београда, највише кревета има у Студентском центру "Нови Сад" - 2.653, а следи Косовска Митровица са 1.135 места. У студентском дому у Нишу ће боравити 948 академаца, Крагујевцу - 769, Суботици - 759, Чачку - 325, Ужицу - 260 и Бору - 255.

Због вишемесечних блокада рада факултета, пријављивање кандидата је померено за месец дана, услови конкурса су остали исти, а ни цене смрештаја и исхране нису мењане.

- Смештај у студентском дому месечно кошта од 1.000 до 3.000 динара, храна је такође веома повољна - каже Владимир Цвијовић, заменик директора Установе Студентски центар "Београд". - Доручак је 56 динара, ручак 120 динара, а вечера је 90 динара. Чак и студент који је слабијих материјалних могућности, за три радна дана преко омладинске задруге може покрити трошкове смештаја и исхране.

Током лета у београдске студентске домове су се, осим студента, уселили и мајстори. Тако се у Студентском дому "Слободан Пенезић" реновира више од 20 соба, док ће у дому "4. април" бити замењена столарија и сређена купатила.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

СИМБОЛ ВРЕДНОСТИ: ВИП Инвестиционо Злато 25 година помаже клијентима да осигурају своју финансијску стабилност