ПО БЛАГОСЛОВУ МИТРОПОЛИТА ТЕОДОСИЈА: Основан хор свештеника епархије рашко-призренске (ВИДЕО)
"ПО благослову Његовог Преосвештенства митрополита рашко-призренског г. Теодосија, у Епархији рашко-призренској основан је хор свештеника, са намером да појањем чува духовно и културно наслеђе, укрепљује веру и сведочи о лепоти православне традиције.
Фото: Јутјуб принтскрин
Идеја о оснивању хора свештеника живела је у нама већ дуже време као једна тиха, молитвена жеља да, осим речју, сведочимо веру и појањем.
Поводом празника Видовдана, који у нашем народу има дубоко духовно и историјско значење, хор представља своју прву песму посвећену Светом кнезу Лазару и косовским јунацима.
Ова песма није само уметнички израз, oна је молитва, опомена и позив. Њена порука је проста, али дубока: само ако останемо верни Богу, ближњима и свом корену, можемо као народ опстати и духовно узрастати. То је и суштина Видовдана, да не заборавимо ко смо и коме припадамо.
Тако се у љубави и заједништву родила и идеја да формирамо хор – као нови вид служења, кроз музику и молитву. - сведочи нам оснивач свештеничког хора протојереј ставрофор Миломир Влашковић
Препоручујемо
РАДАРИ У СРБИЈИ ЛОВЕ ПРЕКРШАЈЕ НА 300 МЕТАРА: Ево да ли вас "виде" и када их прођете
25. 01. 2026. у 08:11
ДАНАС СЛАВИМО СВЕТУ МУЧЕНИЦУ ТАТЈАНУ: Да вас не би пратила болест, морате урадити ово
25. 01. 2026. у 07:14
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)