СРПСКИ ДРЖАВЉАНИ ЕВАКУИСАНИ ИЗ ИЗРАЕЛА: Полетео авион из Шарм ел Шеика
АВИОН који је вечерас послат по држављане Србије који су евакуисани из Израела, полетео је из Шарм ел Шеика, из Египта.
Фото: Free Images Pixabay
Подсећамо, са београдском аеродрома "Никола Тесла" полетео је данас око 18 часова авион на ванредном лету ЈУ001, националне авио-компаније Ер Србија А319, ознаке YУ-АПЦ.
Према информацијама портала Аеро.рс, у питању је лет којим ће у Србију бити превезени српски држављани евакуисани из Израела. Ознака лета ЈУ001 (ЈУ је ИАТА ознака за Ер Србију) се по правилу, користи за специјалне државне летове.
Полетање је био према јавно доступним информацијама са апликација за праћење летова најављено за 17:00 из Београда, са слетањем у Шарм ел Шејк у 21:07, и повратком (лет ЈУ002) у Београд после поноћи. Због кашнења авиона на редовној линији ЈУ567 из Порта, полазак ка дестинацији је каснио.
Амбасадор Србије у Израелу, Мирољуб Петровић, изјавио је јуче да је током дана евакуисано осам држављана Србије, дан раније дванаест, а да на евакуацију чека још око 100 њих.
- Имамо стотинак наших држављана пријављених амбасади који би прву прилику искористили да оду из Израела. Ми у том смислу покушавамо да пружимо најпоузданију могућу информацију о правцима могућег изласка из Израела - рекао је Петровић за РТС.
Председник Владе Републике Србије, проф. др Ђуро Мацут, разговарао је данас у Каиру са министром спољних послова, емиграција и дијаспоре Арапске Републике Египат, Бадром Абделатијем, о хитној евакуацији држављана Републике Србије који се тренутно налазе у Израелу, а “чији број прелази 2.500”, пренео је Танјуг. Премијер Србије је цитиран да је “ова земља помогла у свим неопходним корацима како би се обезбедила безбедна евакуација грађана Србије који се налазе на територији Израела”.
(Курир.рс)
Препоручујемо
БИЋЕ ПЉУСКОВА СА ГРМЉАВИНОМ У ОВОМ ДЕЛУ СРБИЈЕ: Детаљна временска прогноза за викенд
06. 06. 2026. у 08:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)