(МАПА) ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ-А: У наредних сат времена креће јака олуја
У НАРЕДНИХ сат времена на подручју Мачванског и Колубарског округа јака конвективна облачност условљаваће интензивне пљускове са грмљавином, градом и јаким и олујним ветром, наводи се у хитном упозорењу РХМЗ-а.
Unsplash
Локално се очекује већа количина падавина за кратко време, град и краткотрајно јак и олујни ветар.
Већа вероватноћа за грмљавинске непогоде биће у Војводини и у централном појасу Србије.
На југу земље пљускови ће бити ређа појава.
Тренутно на подручју Београда јака киша.
Данас ће бити нестабилно са пљусковима и грмљавином који ће у појединим деловима града бити праћени градом, јаким или олујним ветром и великом количином падавина за кратак временски период.
ЦРВЕНИ МЕТЕО-АЛАРМ НА СНАЗИ У ВЕЋЕМ ДЕЛУ СРБИЈЕ
Foto: Printskrin/RHMZ
Црвени метео аларм на снази је у Банату, Западној Србији, Шумадији, Поморављу и Источној Србији.
Бачка, Срем и Београд су у наранџастој, док је југоисток и запад Србије у жутој зони.
Препоручујемо
НАСТАВЉАЈУ СЕ ПРОЛЕЋНЕ ТЕМПЕРАТУРЕ: У појединим деловима земље је могућа киша
08. 03. 2026. у 07:10
РАКЕТНИ УДАР НА МИРОВНУ БАЗУ УН У ЛИБАНУ: Српски војници нису угрожени
08. 03. 2026. у 06:00
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)