"НА ДОБРОМ СМО ПУТУ" Туркулов: Пацијенткиња повређена при паду надстрешнице стабилно
ДИРЕКТОРКА Клиничког центра Војводине др Весна Туркулов рекла је данас да је стање пацијенткиње повређене услед пада надстрешнице 1. новембра на Железничкој станици у Новом Саду стабилно, те да су на добром путу ка рехабилитацији.
ФОТО.Љ.П.
- Теодорино стање након шест месеци борбе је са сигурношћу стабилно. Рекли смо да је то борба на дуге стазе с обзиром на тежину њених повреда, она је велики борац - рекла је Туркулов.
Према њеним речима, последња два месеца у току су третмани хипербаричном комором у сврху бољег зарастања рана и припрема за протезу и рехабилитацију.
- Сходно томе, надамо се да смо све ближе том тренутку када ће она изаћи из Клиничког центра и кренути или у центар за рехабилитацију или амбулантно спровођење рехабилитације, на добром смо путу - казала је Туркулов.
Докторка Туркулов рекла је и да пацијенткиња одавно није на интензивној нези, те да се њено стање свакодневно прати и спроводе претраге.
- Добија сву терапију, превија се, ту су и мање хируршке интервенције, али је стање заиста стабилно - рекла је директорка Клиничког центра Војводине.
Она је објаснила и да су посете детета и породице пуно значиле повређеној пацијенткињи.
- Они су јој велики ослонац уз стручно особље, али сигурно је девојчица која ју је посетила највећи мотив да се бори - закључила је Туркулов.
Услед пада надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду 1. новембра 2024. године страдало је 16 особа, док се једина преживела налази на лечењу у Клиничком центру Војводине од тада.
(Танјуг)
Препоручујемо
ДЕВОЈЧИЦА (13) ИЗ СРБИЈЕ НЕСТАЛА У НЕМАЧКОЈ: Ушла у аутомобил, од тада јој се губи траг
09. 06. 2026. у 13:30
ОВО СУ ШКОЛАРИНЕ НА УНИВЕРЗИТЕТУ У БЕОГРАДУ: Детаљан водич за бруцоше за 2026/27. годину
09. 06. 2026. у 13:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТАМО ПОЛИЦИЈА НЕ СМЕ ДА ДОЂЕ" Милан Кнежевић открио где се крије Радоје Звицер
ПОТРАГА за Радојем Звицером, вођом кавачког клана, и даље безуспешно траје, а готово је јавна тајна да се он крије у Црној Гори.
09. 06. 2026. у 11:01
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)