ПЕСНИЧКО СТВАРАЛАШТВО ТИНА УЈЕВИЋА: Предавање Мухарема Баздуља "Фис харминика" у Културном центру Новог Сада
ТИН Ујевић је рођен 1891. године, у време када су рођене личности које су оставиле неизбрисив траг на читавом југословенском простору – Црњански, Андрић, Јосип Броз Тито.- навео је предавања Мухарем Баздуљ, на почетку предавања посвећеном овом песнику у оквиру циклуса "Поезија Атландида".
ФОТО:КЦНС
У првом делу предавања Баздуљ говори биографске податке песника, и описује како је текао необичан, боемски Ујевићев живот. Рођен у месту Вргорац, у данашњој Хрватској, песник је живео у Београду, Сарајеву, Сплиту и Загревум у ком је и преминуо 1955. године. Баздуљ се задржава на песми "Фис хармоиника" у којој проналази, за оно време, модерне поетичке исказе.
"Ми сми ишли пуитем. Пут је био дуг.
Касно опазисмо да је тај пут круг."
Тин Ујевић,1936.
Цело предавање Мухарема Баздуља посвећено песничком стваралаштву Тина Ујевића - "Фис хармоника" може се погледати на Јутјуб каналу Културног центра Новог Сада.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)