ТЕРМИНИ ОД 24. МАРТА: Упис у први разред путем и ове године електронским путем
УПИС у први празред почиње 1. априла, а као и претходне две године обављаће се преко портала е - Управа - https:(Услуге→ Образовање → е-Заказивање термина у ОШ), а електронско заказивање термина затестирање предшколаца родитељима ће бити доступна од 24. марта 2025. године путем линка https://euprava.gov.rs/
Г.Шљивић
Такође заказивање је могуће обавити лично у матичној основној школи. Провера спремности деце за полазак у школу обавиће се у периоду од 1. априла до 31. маја. Родитељи нису у обавези да доносе потребна документа у штампаном облику, већ ће их школа прибавити електронски по службеној дужности.
На списку тих докумената су: извод из матичне књиге рођених, потврда о пребивалишту, потврда лекара о извршеном лекарском прегледу и уверење о завршеном обавезном припремном предшколском програму.
Уколико је лекарски преглед урађен у приватној лекарској установи или у војној здравственој установи потребно је да се потврда достави лично школи.
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)