ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ У ХРАМУ СВ. САВЕ: "Тамо где постоји спремност да разговарамо - ту је рај" (ВИДЕО)
ПАТРИЈАРХ Портфирије говорио је у Храму Светог Саве поводом Недеље православља.
Фото: Printscreen
- Тамо где је гнев, тамо где је бес, бес значи демон, значи ђаво. Ту је пакао. Он започиње сада и овде, а тамо где постоји труд, да отворимо душу своју, да благодат уђе у нас. Да имамо мир, да молимо за опроштај, да прастамо. Тамо где се трудимо да има места за другога у нашем срцу, где хоћемо да га прихватимо ма колико био другачији од нас. Тамо где у најмању руку постоји спремност да разговарамо. Тамо је рај. Тамо где је насиље, трпи и онај над којим се врши насиље, али бојим се да је у јос већој опасности онај који врши насиље, јер у њему је гнев, у њему је бес, у њему је хистерија, а све то јесте препрека за деловање благодети Божије. Све то јесте предукус ништавила и пакла - рекао је.
Препоручујемо
ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ: Да никада не буде мржње међу нама, да се не зацари насиље
04. 03. 2025. у 21:42
ПАТРИЈАРХ СТИГАО У БАЊАЛУКУ: Састао се са Додиком у Палати Републике
27. 02. 2025. у 15:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)