ПОПОВИЋ СА КОСАЧОВОМ: Важно је да чувамо сећање на ослободиоце Београда и наше претке
МИНИСТАР без портфеља за међународну економску сарадњу и област друштвеног положаја цркве у земљи и иностранству Ненад Поповић састао се са замеником председника Савета Федерације Русије Константином Косачовом и том приликом истакао да је важно да чувамо сећање на претке који су се борили за слободу у Другом светском рату и да будемо достојни њих.
Фото Танјуг
Поповић је након састанка са Косачовом рекао да је срећан што је поводом великог празника дошла делегација Русије.
-Ми смо данас заједно, као што су наши преци војевали заједно. Црвена армија је заједно са српском војском ослободила Београд, ослободила целу Србију. Хиљаде и хиљаде војника руске Црвене армије је овде сахрањено и ми морамо да чувамо успомене на наше претке, који су победили највећу пошаст 20. века, нацистичку Немачку, рекао је министар.
Додао је да су заједно били тада у тој великој борби и победи и да ће и сада у недељу бити заједно на обележавању годишњице.
-Сигуран сам да ћемо за овакве празнике сећања бити увек заједно и да ћемо бити достојни наших предака, додао је Поповић.
Заменик председника Савета Федерације Русије Константин Косачов изразио је задовољство због тога што ће присуствовати обележавању 80. годишњице од ослобођења Београда и истакао да разуме колико је то значајно за српски народ.
-Сматрамо тај празник нашим заједничким празником, зато што су Београд ослобађали борци и ваше земље, али и Црвене армије. Ратовали смо раме уз раме, сви наши преци су били заједно у томе са истом идејом, а то је победа најстрашнијег зла у историји човечанства. Ту победу дугујемо нашим прецима, којима можемо да се поносимо. То је победа коју нико не може да нам одузме. Зато ћемо и 20. октобра, у недељу бити сви заједно, рекао је он.
Истакао је да је важно да се чува сећање на овај датум и да је то један од најважнијих ствари која повезује руски и српски народ.
"Наши народи су блиски, пријатељске смо земље без обзира на све потресе и искушења данашњих времена", додао је он.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
МИНИСТАР ПОПОВИЋ У БУРУНДИЈУ: Разговори о дигитализацији, сарадњи две земље
07. 10. 2024. у 15:34
ШЕФ СЛОВАЧКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ У БЕОГРАДУ: Наша позиција по питању КиМ остаје непромењена
18. 10. 2024. у 18:19
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)