ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ОДРЖАО ЛИТУРГИЈУ У МОНТРЕАЛУ: Обележено 70. година српске црквено-школске општине Свете Тројице
ПАТРИЈАРХ српски Порфирије данас је служио свету литургију у цркви Свете Тројице у Монтреалу где борави у посети Епархији канадској.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ
Након тога уследила је прослава 70. годишњице српске црквено-школске општине Свете Тројице у Монтреалу, наводи се у саопштењу СПЦ.
Заједница Срба у Монтреалу живи нешто дуже од сто година, а од 1954. православни Срби се окупљају око цркве Свете Тројице.
У провинцији Квебек у којој постоје два званична језика, француски и енглески, оснивање Црквено-школске општине је било од изузетног значаја за очување православне вере, језика и културе српског народа.
Под окриљем цркве Свете Тројице делују Српска школа Свети Сава, Библиотека Стеван Јорговић, Културно-уметничко-друштво Авала, Коло српских сестара Мала Госпојина и Црквени хор Милан Ракић, а парохијом духовно управља протојереј Владимир Вранић.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: Министар Селаковић на српском штанду у Селу Франкофоније у Паризу
ИРАН ПОКРЕНУО НОВИ ТАЛАС НАПАДА: Ракете падају на Дубаи, погођен аеродром у Кувајту (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 20:11
ПРОЈЕКТИЛИ ПАДАЈУ НА ДУБАИ: Погледајте невероватан снимак, снажна експлозија (ВИДЕО)
Дописници агенције АФП чули су снажну експлозију у Дубаију у суботу, а један од њих видео је облак дима како се уздиже изнад града.
28. 02. 2026. у 16:42
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)