У СРБИЈИ ДАНАС СНЕГ: Огласио се РХМЗ - Велике количине падавина данас у нашој земљи, објављена и временска прогноза за наредну недељу

Новости онлајн

15. 09. 2024. у 07:58

У СРБИЈИ ће данас бити облачно и хладно време, местимично са кишом и краткотрајним пљусковима који ће бити интензивни увече и током ноћи у Банату и Браничевском округу, а на планинама снег.

У СРБИЈИ ДАНАС СНЕГ: Огласио се РХМЗ - Велике количине падавина данас у нашој земљи, објављена и временска прогноза за наредну недељу

Фото: Н. Скендерија

Ветар умерен и јак, а на северу и западу и са ударима олујне јачине, северозападни и западни, док ће само још ујутру и пре подне у Банату и источној Србији дувати слаб до умерен јужни и југоисточни ветар.

Фото: Принтсцреен/РХМЗ

Најнижа температура од седам степени до 11, а највиша дневна од 11 до 16 степени.

На подручју Војводине, Мачве, Шумадије, као и на територији Београда очекује се већа количина падавина, од 20 до 40 милиметра по метру квадратном за само 24 часа, а на подручју Баната и Браничевског округа и преко 40 милиметра.

Фото: Принтсцреен/РХМЗ

Такође на подручју Војводине и западне Србије дуваће јак северозападни ветар, који ће у недељу имати ударе олујне јачине.

Временска прогноза за Београд

У Београду данас облачно и хладно повремено са кишом. Ветар умерен и јак, ујутру и пре подне југозападни, а од средине дана у скретању на северозападни правац.

Најнижа температура од девет степени до 11, а највиша дневна око 14 степени.

Временска прогноза за наредне дане

У Србији у следећих седам дана облачно и хладно са кишом и локалним пљусковима, а на високим планинама са суснежицом и снегом. Дневна температура знатно испод просека за другу декаду септембра.

Од уторка променљиво облачно, постепено топлије, са чешћом појавом кише и локалних пљускова.

Фото: Принтсцреен/РХМЗ

У Београду следеће недеље - у понедељак облачно и осетно хладније време са кишом, а дневна температура знатно испод просека за другу декаду септембра. Од уторка променљиво са сунчаним периодима и постепено топлије, али повремено и са условима за појаву краткотрајне кише или пљуска на ширем подручју града.

БОНУС ВИДЕО:

ОВАЦИЈЕ ПУБЛИКЕ: Тенисери Србије спремни за меч Дејвис купа

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ВЕЛИКУ ПОДРШКУ ДОБИЈАМО ОД ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА: Мали Лука има ретку болест, а ово је његова прича (ВИДЕО)