ТЕК ЈЕ ЈУТРО, А ТЕМПЕРАТУРЕ ВЕЋ ДОСТИГЛЕ 30 СТЕПЕНИ: У овим градовима Србије је тренутно најгоре, све се топи
ВЕЋ у три града у Србији до 9 часова измерен је невероватан 31 °C, а жива у термометру је у још шест градова достигла 30. поделак.
Фото: ЕПА
Последњих дана топлотни талас хара Србијом, данас је у целој земљи на снази црвени метеоаларм управо због огромних врућина, док је у појединим пределима упаљен и жути због кише и грмљавине.
Овакво време у Србији задржаће се све до 18. августа, како је најавио РХМЗ, а и данас ће максимална дневна температура бити и 41°C.
До 9 сати је у Новом Саду, Зрењанину и Банатском Карловцу већ измерен чак 31 °C, док је у Сомбору, Сремској Митровици, Смедеревској Паланци, Великом Градишту, Ћуприји и Нишу забележено чак 30°.
Из РХМЗ су упозорили и на неповољну хидролошку ситуацију у земљи. У неким општинама је због суше већ проглашена и ванредна ситуација.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: Безбедност деце на купалиштима : најчешће заблуде | Маја Јовановић |Није само наслов
Препоручујемо
ПАКАО СЕ СПУСТИО НА СРБИЈУ, ЕВО КАДА ЋЕ КРАЈ: Временска прогноза за четвртак, 15. август
15. 08. 2024. у 01:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама
У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.
11. 06. 2026. у 15:25
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)