СТИЖЕ НЕВРЕМЕ, УПАЉЕНИ МЕТЕОАЛАРМИ РХМЗ се огласио: Данас пљускови и грмљавина, биће и града

Биљана Ристивојевић

02. 08. 2024. у 09:05

У СРБИЈИ се од данас због дестабилизације ваздушне масе очекују и краткотрајни пљускови са грмљавином, а на југозападу земље локално је могућа и појава суградице и града, најавио је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).

СТИЖЕ НЕВРЕМЕ, УПАЉЕНИ МЕТЕОАЛАРМИ РХМЗ се огласио: Данас пљускови и грмљавина, биће и града

Фото: П. Милошевић

У току јутра у Војводини изолована појава кише или пљуска с грмљавином.

Данас (2. августа) променљиво уз смену сунчаних и облачних интервала и локалне појаве краткотрајне кише и пљускова с грмљавином. Понегде се очекује и појава суградице и града, са највећом вероватноћом на југозападу Србије.

Максимална температура од 32 °С на северозападу до 37 °С на југу и истоку Србије.

У ноћи између петка и суботе (2/3. август) пљускови ће локално бити израженији најпре на западу и северу Србије.

У суботу (3. августа) свежије, а током јутра и преподнева нестабилна зона са облачним развојима ће се измештати ка југу и истоку, условљавајући пљускове с грмљавином, али и локалну појаву суградице и града, уз истовремени престанак падавина и стабилизацију времена на северозападу земље. Максимална температура од 28 до 31 °С.

Од недеље (4. августа) претежно сунчано и постепено топлије.

Упаљени метеоаларми

Упозорење је на снази због високих температура, али и грмљавине. У неким деловима Србије упаљен је и метеоаларм због кише.

БОНУС ВИДЕО: Дочек Зоране Аруновић на београдском аеродрому

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?