ОГЛАСИО СЕ МУП О НЕВРЕМЕНУ У СРБИЈИ: Интервенисано на 50 локација у Србији - највише интервенција у Београду
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Сектора за ванредне ситуације од јуче су, услед обилних падавина, интервенисали на 50 локација у Београду, али и у Сремском, Браничевском, Борском, Јужнобанатском, Јужнобачком, Мачванском и Подунавском округу.
Фото: Н. Скендерија
Током ноћи је највише интервенција било на територији Београда, где је на 28 локација интервенисало скоро 100 ватрогасаца са 33 возила и пумпом. У 15 интервенција припадници Сектора за ванредне ситуације били су ангажовани на уклањању стабала, као и у 6 пожара изазваних громом, док су, између осталог, у три интервенције били ангажовани на уклањању лименог крова и извлачењу потопљеног возила.
Такође, припадници Сектора за ванредне ситуације били су ангажовани у гашењу 11 пожара изазваних ударом грома у Руми, Коцељеви, Смедереву и Београду, као и на уклањању стабала на 23 локације у Беочину, Панчеву, Алибунару, Пожаревцу, Голупцу и Београду.
Ватрогасци-спасиоци су у Беочину из аутомобила, на који је услед невремена пало дрво, евакуисали једну особу која том приликом није повређена, а помагали су и становништву у црпљењу воде на девет локација у Бачкој Паланци, Старој Пазови, Смедереву и Београду.
На свим интервенцијама до сада, укупно су била ангажована 154 ватрогасца-спасиоца са 54 возила и 9 пумпи.
Припадници Сектора за ванредне ситуације су и даље на терену и интензивно раде на санирању последица невремена, наводи се у саопштењу МУП-а.
БОНУС ВИДЕО: ПРОВАЛА ОБЛАКА У БЕОГРАДУ: Снажно невреме, киша лије улицама
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)