УСТАВНИ СУД СРБИЈЕ ПОКРЕНУО ПОСТУПАК: Закон о родној равноправности на преиспитивању
УСТАВНИ Суд Србије је покренуо поступак оцене уставности Закона о родној равноправности.
Фото М. Анђела
Тако ђе је обуставио извршење појединачног аката или радње на основу одредаба овог Закона.
На 8. седници Уставног суда, одржаној 27. јуна 2024. године, којом је председавала Снежана Марковић, председница Уставног суда, Уставни суд је одлучио о 1 предмету.
I У предметима оцене уставности законa Уставни суд је:
- покренуо поступак за утврђивање неуставности Закона о родној равноправности („Службени гласник РС“, број 52/21). Суд је обуставио извршење појединачног акта или радње предузете на основу одредаба наведеног Закона. (предмет IУз-85/2021).
Препоручујемо
ПРАВИ ВРЕМЕНСКИ РОЛЕРКОСТЕР: Након леденог таласа и "дебелог" минуса, очекује нас ово
13. 01. 2026. у 15:44
УКИНУТА ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У ЛОЗНИЦИ: Огласила се градоначелница Лукић
13. 01. 2026. у 14:57
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)