МУП АПЕЛОВАО НА ГРАЂАНЕ : Паљење ватре на отвореном за 1. мај само на обележеним местима
СЕКТОР за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова апеловао је данас на грађане, који се одлуче да празник рада, Први мај прославе у неким од излетишта, да приликом припреме хране и паљења ватре на отвореном, поштују Закон о заштити од пожара.
Д.Н.
Начелник одељења у Управи за ватрогасно-спасилачке јединице Сектора за ванредне ситуације Милорад Спасојевић је у писаној изјави позвао грађане да, ако имају потребу да ложе ватру на отвореном простору, то мора бити у посебно обележеним и обезбеђеним просторима.
- Потребно је донети и воду са којом се може угасити евентуални почетни пожар, као и горење на месту где је ложено, истакао је Спасојевић.
Он је подсетио да је, према Закону о заштити од пожара, забрањено спаљивање остатака стрних усева, смећа на отвореном простору и биљних остатака, а за кршење тог прописа прописане су казне од 10.000 динара до 50.000 динара, док су за правна лица од 300.000 динара до милион динара.
Спасојевић је истакао да ће припадници Сектора за ванредне ситуације МУП дежурати на излетничким местима и да ће грађани моћи да им се обрате за помоћ, уколико им буде потребна.
БОНУС ВИДЕО: Хрват из Бундестага: Страшно смо притиснули Вучића!
Препоручујемо
ПОЖАР У БЕЧМЕНУ: Мушкарац задобио опекотине, превезен у Клинички центар Србије
22. 04. 2024. у 07:58
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)