МУП СРБИЈЕ О НЕДЕЉИ НАСТРАДАЛИХ У САОБРАЋАЈУ: Саобраћајне несреће водећи узрок смрти деце и млађих од 24 године
Од понедељка 22. априла , па до 28. априла 2024. године, обележава се Недеља превенције повреда у саобраћају.
Foto: S.M.Jovanović
Наведени догађај обележава се широм света сваке последње недеље месеца априла, са намером да се скрене пажња на катастрофалне последице које саобраћајне незгоде остављају на појединце, њихове породице и у друштво у целини.
Према подацима Светске здравствене организације, саобраћајне незгоде водећи су узрок смрти и тешких телесних повреда деце и особа млађих од 24 године. У Републици Србији у последњих пет година просечно је на годишњем нивоу гинуло 520 учесника у саобраћају, док је више од 3.200 задобило тешке, а готово 16.000 лакше телесне повреде. Готово половину погинулих на нашим путевима чине пешаци, бициклисти и мотоциклисти, као посебно рањиве категорије учесника у саобраћају.
Министарство унутрашњих послова апелује на грађане да поштовањем прописа и одговорним понашањем у саобраћају дају директан допринос смањењу броја саобраћајних незгода и последица незгода на нашим путевима. Посебно скрећемо пажњу возачима да поштују прописано ограничење брзине, да не управљају возилом под дејством алкохола и психоактивних супстанци, као и возачима и путницима у возилу да обавезно користе сигурносни појас и на предњем и на задњем седишту возила.
Препоручујемо
УТИЦАЈ ПРОМЕНЕ ВРЕМЕНА НА ЗДРАВЉЕ: Ова група грађана је најугроженија
11. 03. 2026. у 09:12
ЈЕДНАН ГРАД У МИНУСУ, У ДРУГОМ ПРОЛЕЋЕ: У Србији јутрос чак 16 степени разлике
11. 03. 2026. у 08:24
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)