НА ГРАЂЕВИНИ И НЕПАЛЦИ: Издато 11.900 дозвола за рад странцима у 2024.
ОД почетка ове године до 10. априла филијале Националне службе за запошљавање издале су укупно 11.903 дозвола за рад страним држављанима у Србији, од чега за 2.198 жена. Како је за "Новости" потврђено у НСЗ, највише дозвола издато је држављанима Руске Федерације, Кине, Турске, Индије, Кубе, Македоније, Украјине и Непала.
Фото: Д. Поздеровић
- Наjвећи број страних радника у претходној и овој години ангажован је у грађевинарству: зидари, армирачи, помоћни грађевински радници, гипсари, столари, вариоци. Већи број дозвола за рад издат је ИТ стручњацима. Странци су ангажовани и као помоћни радници у различитим гранама привреде, услужним делатностима, угоститељству и хотелијерству - кажу у НСЗ.
Препоручујемо
Гимназијалци из Србије освојили 11 медаља на међународном такмичењу у Измиру
05. 06. 2026. у 23:48
Братина у Санкт Петербургу са директором за ИТ и дигитализацију компаније Росатом
05. 06. 2026. у 23:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)