ПРЕМИНУО НОВИНАР ЂОРЂЕ ВУКМИРОВИЋ: Преминуо некадашњи дописник Вечерњих новости
У НОВОМ Саду, после кратке и тешке болести преминуо је Ђорђе Вукмировић, некадашњи дописник Вечерњих новости, истакнути новинар и публициста.
Фото: Покрајинска влада
Рођен је 8. новембра 1954. године у Госпићу у Лици. Новинарству је посветио четири деценије.Почео је у „Гласу комуне у Апатину“, затим је био дописник листа Дневник из Сомборског округа а од 1997.шеф Дописништва Агенције ТАНЈУГ у Новом Саду. У једном периоду био је и заменик главног и одговорног уредника „Дневника“.
Неколико година био је дописник листа „Спорт“ који је тада био део породице издања Компаније Новости,а 2010.и 2011.године шеф Дописништва новосадског дописништва „Новости“.Покривао је разноврсне теме,писао упечатљиво, у маниру непоколебљивог посвећеника новинарском занату. Четири године, почевши од 2016. обављао је функцију помоћника покрајинског секретара за јавно информисање.
Вукмировићево новинарско деловање обухватало је и телевизију. Једно време био је заменик главног и одговорног уредника ТВ Мост у Новом Саду. Био је посвећен и публицистичком раду. Његове књиге, укључујући “Седамдесет година фудбала у Апатину”, „Панонски бомбардери“ и “Златне године историја бокса у Апатину”, стоје као докази његове страсти према спорту и очувању спортске баштине Апатина, места у којем је започео свој новинарски пут.
Иза себе је оставио супругу, сина, ћерку и троје унучади. Ђорђе Вукмировоћ биће сахрањен у понедељак 18. марта, у 15 часова на Градском гробљу у Новом Саду.
Препоручујемо
ЗБОГ ОВЕ ПОЈАВЕ НАЈАВЉЕН И НАЈВИШИ СТЕПЕН УПОЗОРЕЊА: Ево шта очекује који део земље
23. 01. 2026. у 14:51
ОД СУТРА ИЗМЕНЕ У САОБРАЋАЈУ: Наредна три дана ова линија мења трасу
23. 01. 2026. у 14:28
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)