УМЕРЕНО ДО ПОТПУНО ОБЛАЧНО: Временска прогноза за суботу, 2. март

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

02. 03. 2024. у 01:00

УЈУТРУ и током преподнева умерено до потпуно облачно, на северозападу и западу суво, а у осталим крајевима местимично са слабом кишом, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.

УМЕРЕНО ДО ПОТПУНО ОБЛАЧНО: Временска прогноза за суботу, 2. март

Фото: Н. Живановић

По подне ће се у Тимочкој Крајини задржати облачно време, у осталом делу земље променљиво са дужим сунчаним периодима, а краткотрајна киша или пљусак очекују се у брдско-планинским пределима југозападне, јужне, југоисточне и источне Србије.

Ветар слаб и умерен, у кошавском подручју и јак, јужни и југоисточни, на југу Баната са ударима олујне јачине, по подне у слабљењу.

Најнижа температура од 5 до 10, а највиша од 10 °степени у Тимочкој Крајини, до 18 ° у западној Србији.

Време у Београду

У Београду ујутру и пре подне претежно облачно са слабом краткотрајном кишом. После подне суво са дужим сунчаним периодима. Ветар слаб и умерен, југоисточни.

Најнижа температура око 9 , а највиша око 16 степени.

Прогноза за наредних седам дана

Према прогнози за наредних седам дана, до уторка ће бити натпросечно топло, у недељу и понедељак променљиво, уз смену сунчаних и облачних интервала, док се краткотрајна киша очекује у брдско-планинским пределима источне и јужне Србије, а у уторак и у осталим крајевима.

Почетком наредне седмице југоисточни ветар поново у појачању. Максимална температура од 15 до 20, а у Тимочкој Крајини од 12 до 16 °степени.

Од среде наступа захлађење - ветар ће бити у скретању на северозападни, а киша, која се уз променљиву облачност повремено очекује у нижим пределима, на планинама ће прећи у суснежицу и снег.

У суботу се очекује суво време.

БОНУС ВИДЕО: ПОТОПЉЕНИ ПУТЕВИ, АУТОМОБИЛИ ПОД ВОДОМ: Ванредна ситуација на југу Индије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена